V letošním kalendářním roce stihli naši mladí hasiči už dva závody, které se konaly u nás na Telnici. Na obě akce nám vysvitlo sluníčko, jen teploty byly zcela odlišné. Ale hasiči, i ti mladí, jsou zocelení tréninkem a žádný mráz či chřipka je neudolá.

24. února jsme pořádali již 32. Zimní sraz, kterého se zúčastnily děti z 8 sborů i "hasiči" z DOZP Severní Terasa a Všebořice, kteří postavili 25 pětičlenných družstev. Letošní trať vedla téměř po rovince, takže jí zvládlo i přípravkové družstvo. Každý, kdo vyběhl na trať, byl testován z následujících okruhů: poznej stromy, stopy i ohniště, odhadni vzdálenost, zdolej lanovou lávku, hoď polenem na cíl, rozhoď rovně hadici, poskládej tajenku z rozházených písmenek, postav plastiku a pro jedlíky - uvař si obídek. Tu sobotu se nezávodilo na umístění, ale soutěžilo se pro radost. Doufáme, že si to všichni zúčastnění i vedoucí užili.

Další, tentokrát již plně závodním dnem je 7. 4. a telnické nádraží se plní hasiči od přípravky po dorosťáky. Družstva i jednotlivci přijeli z celého okresu, aby zahájili Hru Plamen 2017/2018 Závodem požárnické všestrannosti. Startovalo se téměř čtyři hodiny, tak moc bylo dětí, které zdolávaly nástrahy telnického lesa i hasičských disciplín. Uzle, zdravověda, topografie, střelba ze vzduchovky, ale i požární ochrana nebo překonání zavěšeného lana - to vše musí děti zvládnout, aby uspěly v tomto náročném závodě. A můžeme se spokojeností říct, že žádné z dětí není žádná padavka. Vyběhly, zdolaly, splnily, uměly, nezabloudily. A máme tu výsledky náročného klání: Naši dnes běželi v pěti kategoriích - přípravka, mladší a starší žáci, dorost jednotlivci - dívky i chlapci. A umístění je následující: 1; 2; 1; 2; 1; 2 a 4 místo. Závěrem: OBROVSKÝ ÚSPĚCH A GRATULACE VŠEM SOUTĚŽÍCÍM. Radka Böhmová